4 strony krajobrazu

Po bardzo długiej przerwie, bo tak naprawdę po 7 latach, Kuźnia zagościła „na salonach”, a raczej zdjęcia Kuźni zawisły w galerii (ostatnim takim wydarzeniem była wystawa fotografii w PPSKAKiB w Krośnie w 2008 roku). Tymczasem na zaproszenie Piotra i Łukasza Grudyszów Kuźnia Światła przygotowała i zaprezentowała wystawę pt. 4 strony krajobrazu. Już sama nazwa wskazuje tematykę ekspozycji, a owe „4” to czytelna (miejmy nadzieję) aluzja do czterech wielkich pór roku kształtujących klimat naszego ojczystego kraju.

Wernisaż wystawy odbył się 9 kwietnia 2015 roku w Domu fotografii przy ul. Mickiewicza. Fotoamatorzy z Kuźni, pod czujnym okiem Katarzyny (szefowej kółka) przygotowali 12 plansz z 32 fotografiami. Oczywiście – jak to w Kuźni – zdjęcia były czarno-białe i posiadały „treść”… czyli coś więcej niż tylko estetyczną formę.

Trzeba zaznaczyć, że Dom (fotografii) przyjął nas niezwykle gościnnie, a współpraca zarówno w trakcie przygotowania wystawy, jak i wernisażu przebiegała w niezwykle przyjacielskiej i fotograficznej atmosferze. Byli licznie przybyli goście, uczestnicy Kuźni, autorzy prac i Przyjaciele… Były rozmowy o fotografii, artystyczna atmosfera i coś zimnego do picia… Była też „przemowa” na otwarcie w wykonaniu Basi.

Jak zwykle, na wystawie towarzyszyły nam dzieci, najmłodsi uczestnicy… co pozwala nam mieć nadzieję, że Kuźnia i w przyszłości odnajdzie zarówno uczestników, jak i świadomych odbiorców czarno-białej fotografii.

Dziękujemy organizatorom wernisażu, autorom zdjęć, wszystkim zaangażowanym w powstanie tej wystawy oraz wszystkim, którzy zaszczycili wernisaż swoją obecnością, a których skromnie nie wymienimy z nazwiska.

Wystawę będzie można odwiedzić i zobaczyć (i przeczytać nasze fotografie) do końca kwietnia 2015 r.

Serdecznie zapraszamy do odczytania obrazu kraju według Kuźni Światła…

4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu4 strony krajobrazu