Już po raz drugi mieliśmy okazję zaprosić miłośników fotografii na święto – Krośnieńskie Święto Fotografii. Impreza odbyła się 17 czerwca 2011 r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Krośnie. Uczestników przywitał Tomasz.
Kuźnia Światła zaprezentowała 4 wystawy, w tym dwie indywidualne – Pauliny i Sylwka. Prace swoje zaprezentowało także Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie.
Wśród prac Kuźni znalazły się fotografie krajobrazowe, portret, a także reportaż.
Zdjęcia krajobrazowe powstały przeważnie podczas naszych wspólnych plenerów (sobotnich, wczesnoporannych ;)), ale także podczas samodzielnych wypraw uczestników, którzy nieustannie kroczą, by wydobyć to, co niewidoczne. Portrety zostały wykonane w różnych warunkach – w studio, jak i w naturalnym otoczeniu. W różnorodności prac wynikających z indywidualnego stylu, amator czarno-białych obrazów znajdzie coś dla siebie, coś, przy czy zatrzyma się na chwilę, co sprawi, że zapomni o otaczającej rzeczywistości, co go zainspiruje…?

Zdjęcia zaprezentowało także Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie.
Gościem specjalnym był pan Andrzej Drozd – wieloletni nauczyciel fotografii w ww. studium, wychowawca wielu pokoleń fotoamatorów. Opowiedział kilka anegdot związanych z Jego fotograficznym życiem. Przybliżył pokrótce historię fotografii. Barwne opowieści sprawiły, że przenieśliśmy się w czasie.

Ale nie będę się rozpisywać, bo kto u nas zagościł wie o czym mówię, a kto nie – zapraszamy z nadzieją, że pojawisz się na kolejnym – zimowym, trzecim już, święcie fotografii :-)

Drugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto FotografiiDrugie krośnieńskie Święto Fotografii