Wystawa fotograficzna KROSNO – czarno na białym to owoc całorocznej pracy grupy miłośników fotografii z Krośnieńskiego Kółka Fotograficznego „Kuźnia Światła”.
Na wystawie zaprezentujemy 12 plansz z 36 czarno-białymi zdjęciami, które miesiąc po miesiącu ukazują subiektywny portret Krosna.

Zdjęcia zaprezentowane na wystawie są częścią większej, papierowej publikacji pod tym samym tytułem, która ukazała się w końcu lutego 2017 roku w nakładzie 150 numerowanych egzemplarzy. Na 272 stronach zawiera ona 260 czarno-białych fotografii autorstwa: Barbary Niedzieli, Katarzyny Kraśnianki-Sołtys, Michała Urbanka, Romana Klary, Radosława Sawaryna, Sylwestra Wojnara i Tomasza Wajdy.

We wstępie do publikacji autorzy publikacji napisali:
Książka, którą państwo trzymacie w rękach jest dla nas próbą odpowiedzi na dwa pytania. Po pierwsze – czym właściwie jest fotografia (jaki jest jej sens i znaczenie, jak wpływa na to, co nas otacza…), a po drugie – jakie jest naprawdę Krosno?
Znamy twarz miasta w ujęciu marketingowym, gdzie występuje jako produkt… Znamy najbardziej nagłośnione wydarzenia, kilka reprezentacyjnych ulic, trochę oficjalnych informacji… ale czy to wszystko? Czy to wystarczy, by poznać smak Krosna, jego urok i niepowtarzalny klimat?
Postanowiliśmy odnaleźć inne Krosno… mniej oficjalne… mniej uczęszczane…
Przez cały rok, miesiąc po miesiącu i tydzień po tygodniu przemierzaliśmy miasto w poszukiwaniu jego prawdziwego oblicza.
Zdajemy sobie sprawę, że nie pokazaliśmy wszystkiego, że nasz portret miasta jest niekompletny i fragmentaryczny. Życie w mieście, jak zresztą każde inne, ma swoją niepowtarzalną dynamikę, której nie da się zamknąć w ostateczne ramy. To życie mieni się i lśni tysiącem odcieni, emocji i nastrojów. Mamy nadzieję, że udało nam się uchwycić choć niektóre.

Wernisaż wystawy fotograficznej KROSNO – czarno na białym 2016 odbędzie się 12 maja 2017 r. godz. 18.00 w Księgarni-Antykwariacie Zbigniewa Oprządka Krosno, ul. Portiusa 4

KROSNO – czarno na białym