Wczoraj (10 maja 2018 r.), na Konfrontacjach Fotograficznych w Rzeszowie, Kuźnia Światła zdobyła jedną z trzech nagród Marszałka Województwa Podkarpackiego (pozostali laureaci to Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne i Fotoklub RCKP z Krosna). Wkrótce zamieścimy pełniejszą relację…

 

Wiele, oj wiele się ostatnio dzieje w naszym kuźniowym świecie!

Owe ostatnie „dzianie” przeniosło się na kilka godzin do Rzeszowa na XVI Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne zorganizowane przez tamtejszy Wojewódzki Dom Kultury. W silnej, jedenastoosobowej grupie, w parne majowe popołudnie pojechaliśmy do wspomnianego przybytku kultury, aby podziwiać 345 zdjęć wykonanych przez 128 autorów z 18 podkarpackich kół, klubów i grup fotograficznych oraz stowarzyszeń artystycznych.

Rzeczywiście uczta fotograficzna była przednia! Było na co popatrzeć i o czym porozmawiać, mnóstwo tematów, mnóstwo wrażeń, wywiady, przemówienia… No i oczywiście nagrody – trzy nagrody główne otrzymały: Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne RSF, Fotoklub Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz Krośnieńskie Kółko Fotograficzne KUŹNIA ŚWIATŁA. Było także sześć wyróżnień, które przypadły: Grupie fotograficznej FOTOPASJA z Nowej Dęby, Klubowi Fotograficznemu ZOOM z Sanoka, Kołu Fotografii AKADEMIA 50 + działającemu przy WSIiZ w Rzeszowie, Mieleckiej Grupie Fotograficznej MGF, Pracowni Fotograficznej PPSKAKiB z Krosna i Sekcji Fotograficznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Rzeszowa.

Do pełni szczęścia brakowało tylko jednego – tradycyjnej pizzy w Zwięczycy, czego nie omieszkaliśmy uczynić… Ale to już historia na inną bajkę ;) mniam…

Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!
Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!Nagroda dla Kuźni!