10 lutego 2023 roku w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki (Galeria Rynek 6) odbył się wernisaż wystawy fotograficznej PODKARPACKIE TERAZ. KONTYNUACJA 8
Na wystawie można zobaczyć zdjęcia dziewięciu Klubów i stowarzyszeń fotograficznych z Podkarpacia (Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne, Kuźnia Światła – Krosno, Camera Obscura – Krosno, Fotoklub Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Uniwersytet Rzeszowski, Fotoklub Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza – Krosno, Jarosławski Klub Fotograficzny Atest 2000, Klub Fotograficzny Atest 70, Klub Fotograficzny Fotowinnica Węgrzyn, Przeworska Grupa Fotograficzna).
Jak napisali organizatorzy:
Tak, jak miało to miejsce na pierwszej wystawie w 2016 r. tak i w kolejnych edycjach tematyka prezentowanych zdjęć jest różnorodna, tak samo jak każdy z prezentowanych klubów. Właśnie w tej różnorodności, w tych odmiennych wizjach otaczającego świata można zauważyć siłę tego wydarzenia !
Do tej pory byliśmy świadkami zderzenia światów jakimi są fotografie amatorów/pasjonatów oraz zawodowców/profesjonalistów!. Mamy nadzieję, że tę różnorodność i pasję fotograficzną zobaczycie Państwo na tegorocznej wystawie, gdzie nie zabraknie rozmów, wymiany zdań i spostrzeżeń.
(…) Założenia wystawy pozostają niezmienne. To chęć współpracy, wymiany doświadczeń między fotografami zrzeszonymi w różnych podkarpackich klubach, zaprezentowanie aktualnych zdjęć i możliwość spotkania się na wernisażu (…).
Z Kuźni Światła i Grupy Fotograficznej Camera Obscurra w wernisażu wzięła udział skromna dwuosobowa delegacja. Zazwyczaj było nas więcej, ale piątkowy termin wernisażu i spora odległość do pokonania (co oznaczało wyjazd we wczesnych godzinach popołudniowych) okazały się przeszkodami nie do pokonania. Ostatecznie w wyprawie wzięła udział Madzia ( z grupy Portretowej) i Tomasz W. W ostatniej chwili (dosłownie) zdarzenie losowe wyeliminowały z wyjazdy trzeciego chętnego – Wieśka.
Cóż, przeszkody, przeszkodami, a jechać nie tylko wypada, ale przede wszystkim trzeba. Każdy wyjazd jest okazją, żeby porozmawiać o zdjęciach, podyskutować, usłyszeć coś ciekawego i budującego…
Zdjęcia Kuźni i Camery prezentowały się godnie (zresztą jak zawsze).
Wystawa to wspaniała okazja do prezentacja swojego dorobku, dziękujemy więc organizatorom za ponowną możliwość pokazania naszych zdjęć.
No i do zobaczenia w przyszłym roku!
Ps. Jakby ktoś był w Jarosławiu, to wystawę można jeszcze oglądać