Podkarpackie teraz

W ostatnią sobotę (6 lutego) siedmioosobowa grupa uczestników Kuźni Światła (Basia, Mariola, Klaudia, Tomasz, Sylwek, Michał i Tomasz) gościła w Jarosławiu. Powodem była wystawa „Podkarpackie teraz”, która odbyła się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu, a w której Kuźnia prezentowała 4 plansze ze swoimi zdjęciami (fragment wystawy „Cztery strony krajobrazu”).
Inicjatorami, pomysłodawcami i organizatorami wystawy byli Michał Mach i Tomasz Majcher z Jarosławskiej Agencji Fotograficznej.

Z Krosna wyruszyliśmy w drogę dwoma samochodami. Pogoda dopisała, stąd niektórzy z nas mieli okazję do zrobienia kilku zdjęć „po drodze”. A trzeba tutaj dodać, że to piękne tereny – Kańczuga, Przeworsk i Jarosław.

To ostatnie miasto, cel naszej podróży powitało nas zachodzącym słońcem, pięknym rynkiem i ogromem dobrych emocji. Po chwili błądzenia znaleźliśmy się w galerii. Na wystawie spotkaliśmy sporo osób reprezentujących różne grupy biorące udział w wystawie.
Wernisaż rozpoczął się o godz. 16.00. Było wiele zdjęć, rozmów i dyskusji o fotografii. Spotkaliśmy kilku dobrych znajomych, poza tym Kuźnia została dostrzeżona, a nasze prace ciepło przyjęte zarówno przez organizatorów jak i przez licznie przybyłych gości.

Jednym słowem – bardzo owocny wieczór, udane wydarzenie (na którym naprawdę rozmawiało się o fotografii), bardzo miłe wspomnienia. Pojawiła się też propozycja współpracy z Jarosławską Agencją Fotograficzną, którą postaramy się wkrótce podjąć i rozwinąć. Na koniec, w drodze powrotnej, zdążyliśmy jeszcze zjeść pyszną kolację w restauracji „Pod semaforem” (przy wyjeździe z Dynowa), którą z czystym sercem, wszystkim smakoszom polecamy:)

W wystawie wzięli udział: Jarosławskie Towarzystwo Fotograficzne „Atest 2000”, Jarosławska Agencja Fotograficzna, Klub Fotograficzny „ATEST 70”, Sekcja Fotografii Krajoznawczej PTTK w Rzeszowie, Kolektyw Fotografów „Afterimage” z Tarnowa, Klub Fotograficzny „Zoom” przy MBP w Sanoku , Krośnieńskie Kółko Fotograficzne „Kuźnia Światła”, Sekcja Foto Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie oraz Stalowowolskie Stowarzyszenie Fotograficzne „Animus”. Partnerami wystawy byli – Urząd Miasta Jarosławia i Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie Kuźni do udziału w tej imprezie i mamy nadzieję na dalszą, owocną współpracę.

Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu – relacja z wystawy

Podkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie terazPodkarpackie teraz