Sobota w Krakowie

16 kwietnia na zaproszenie Zbyszka Łaty z Młodzieżowego Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie liczna reprezentacja Kuźni Światła udała się do tego miasta na spotkanie z miłośnikami fotografii poprzedzone całodziennym plenerem. Wczesnoporanny wyjazd i dotarcie do Krakowa o godzinie 7.30 pokazały nam puste uliczki uroczego miasta. Po samopodziale na grupy udaliśmy się w, sobie tylko zaplanowane bądź spontanicznie, wybrane miejsca.

Z późniejszych opowieści wiem, iż jedni wybrali bardziej inni mniej uczęszczane okolice. Po całym dniu robienia zdjęć spotkaliśmy się w „prawie” umówionym miejscu i udaliśmy się do wyżej wymienionego fortu na spotkanie. Oprócz Kuźni również brali w nim udział przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Fotografii z Sosnowca, Krakowskiego Klubu Fotograficznego, Fotopasja – Kraków Centrum Młodzieży oraz reprezentacja Grupy Fotograficznej „Trzask” – Nowa Huta MDK. Po krótkiej prezentacji każdej z grup, obejrzeliśmy zdjęcia wykonane na poranno-popołudniowym plenerze. Nie zabrakło rozmów kuluarowych oraz planów na kolejne spotkanie, może wystawę. Z mojego punktu widzenia miło spotkać innych zapaleńców fotografii. Nauczyć się czegoś nowego, skonfrontować swoje umiejętności z innymi fotografami.
Kuźnię na plenerze reprezentowali: Kasia, Basia, Arleta, Mariola, Martina, Paulina, Janusz, Sylwek, Romek, Radek, Tomasz i ja.

Sobota w KrakowieSobota w KrakowieSobota w KrakowieSobota w KrakowieSobota w KrakowieSobota w KrakowieSobota w KrakowieSobota w KrakowieSobota w KrakowieSobota w KrakowieSobota w KrakowieSobota w KrakowieSobota w Krakowie