W niedzielny wieczór 17.10.2021 r. na rynku w Krośnie odbył się protest zorganizowany przez nieformalną grupę aktywistów z udziałem mieszkańców Krosna i okolic. Dotyczył on sytuacji w przygranicznej strefie polsko-białoruskiej, w czasie wprowadzonego stanu wyjątkowego. W akcji wzięło udział ok. 30 osób w różnym wieku, trzymających transparenty z hasłami oraz świeczki symbolizujące osoby, które z różnych powodów zmarły, w lasach w tym rejonie.
Demonstranci solidaryzowali się w ten sposób z osobami nielegalnie przekraczającymi granicę, których los i sytuacja nie jest im obojętny. Poprzez nagłośnienie tej sytuacji domagali się pomocy humanitarnej dla uchodźców cierpiących i umierających w lasach na granicy Polski i Białorusi oraz sprzeciwiali się planowi budowy tam muru.
Akcja ta nie wzbudziła dużego zainteresowania wśród garstki przechodniów. Kulminacyjnym jej momentem było złożenie, na krótką chwilę, wszelkich transparentów i świec w jednym miejscu. Protest trwał godzinę i był zabezpieczony przez służby porządkowe.