Kilka miesięcy przygotowań i już po…

26 października 2018 r. już po raz trzynasty świętowaliśmy fotografię. Licznie przybyli goście mogli obejrzeć ponad 200 czarno-białych powiększeń, w kilku wystawach m.in. Człowieczeństwo, Święta polskie, W prowincjonalnym małym mieście i wystawę najmłodszych uczestników Kuźni – Z biegiem rzeki.

Gościem specjalnym był Szymon Muszański. Zaprezentował on wystawę Życie na wypasie, do której materiał zebrał przebywając i towarzysząc pasterzom w ich codziennych czynnościach. Na jego zdjęciach dało się zauważyć – oprócz pięknych kadrów – naturalność i swobodę, które są następstwem umiejętności zjednywania sobie ludzi. Nie ma tam, dość często oglądanej na wystawach, (nie wspomnę gdzie…) sztuczności i pozowania. Gratulujemy Szymonie i czekamy na dalsze Twoje wystawy.

Podobną umiejętność posiada nasz kolega Michał Kacprzyk. Jego kilkudniowy pobyt z cyrkową grupą, zaowocował ciekawymi zdjęciami ukazującymi życie z drugiej strony areny. Druga wystawa Michała to Rodzinny tabor. Były to piękne, analogowe zdjęcia z corocznego festiwalu tradycji Podkarpacia w Zawadce Rymanowskiej. Ciekawym jest fakt, że uczestnicy imprezy podpisują zgodę na ich fotografowanie, a to przecież dla nas jest raj.

W czasie rozmów o fotografii, chętne osoby wypowiadały się na temat wybranych przez siebie zdjęć. Między innymi Andrzej Drozd zachwycał się pięknym światłem na zdjęciu Krzysztofa i wspominał swoje zabawy nad rzeką.

Pod koniec imprezy wręczono także nagrody za najciekawsze zdjęcia: od Kuźni Światła nagrodę otrzymała Maria Nowak, od Spółdzielczego Domu Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Krzysztof Laba, od firmy Graffia – Barbara Pruś. Nagrodę publiczności zdobył (podobnie jak na 12. KŚF) Waldemar Litarowicz. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

Wśród publiczności zorganizowano konkursy oraz rozdano drobne upominki.

Dziękujemy firmom – Laboratorium i Sklepy FOTO LAB Stanisław Bryg z Mielca, Drukarni HEDOM sp. z o.o. z Krosna, a także zakładowi fotograficznemu KROSNOLAB – za nieocenioną pomoc w realizacji tegorocznego 13. Krośnieńskiego Święta Fotografii. Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na waszą pomoc i przychylność w propagowaniu fotografii.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Mamy nadzieję, że wieczór ten był udany i przyczynił się głębszej refleksji nad bogactwem i pięknem fotografii.

Do zobaczenia na kolejnym, 14. już Krośnieńskim Święcie Fotografii.

Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13Szczęśliwa 13