Za nami 8. Krośnieńskie Święto Fotografii, o tytule Pomiędzy… Nie do wiary, że to już ósme… zaraz będziemy robić jubileusz… a my tu “raczkujemy” w naszej fotografii… :) żarty żartami a święto to wspaniałe spotkanie gości i twórców wystawy – którzy jak zwykle starali się pokazać swoje najlepsze zdjęcia.

Po przywitaniu zebranych gości, minutą ciszy uczciliśmy Jana Grudysza – fotografa i reportera telewizyjnego – który zmarł 25 sierpnia 2014 r.

Prowadzący spotkanie Tomasz opowiadał o czarno-białej fotografii, o tym jak działa Kuźnia Światła, przedstawił też naszego głównego honorowego gościa utytułowanego artystę fotografa – Janusza Wojewodę, który pokazał podczas piątkowego wieczoru 30 swoich prac.

Po przywitaniu goście zostali zaproszeni do oglądania naszych, niemalże, 200 fotografii, które zostały podzielone na wystawy o następujących tytułach:
Krosno (nie) do zobaczenia, odsłona 2.
Radość (tworzenia)
Wspomnienia z wakacji
Dziwny jest Ten Świat – czyli wystawa o której nie śniłem – indywidualna wystawa Radosława Sawaryna.

Ale to nie koniec zdjęć do oglądania… można było jeszcze zobaczyć mini wystawy naszych gości: Marii Uram Zatrzymać czas, Sylwestra Wojnara Zwyczajnie – uchwyceni oraz Pauliny Bojnowskiej Światło odbite i oczywiście wspomniane prace artysty fotografika Janusza Wojewody.

Pokazane były również zdjęcia z fotoprezentacji, do których każdy z oglądających mógł napisać swoją opinię. Autorami zdjęć byli: Aleksandra Kolanko, Sławomir Gibała, Barbara Czernek, Anna Zimka, Robert Białas, Janina Kiper, Adrianna Kubal, Monika Armata. Prace tych osób były wyświetlone na projektorze i omawiane przez Janusza Wojewodę, Tomka Wajdę i Bogusława Orłowskiego. Uczestnicy fotoprezentacji dostali na koniec prezentowane przez siebie zdjęcia i pamiątkowe dyplomy.

Janusz Wojewoda opowiadał o swojej pracy i zdjęciach. Mówił też o fotografii – jak powstaje, kiedy inspiruje, co powinna przekazać. W bardzo ciepłych słowach wyraził swoje uznanie dla naszej wystawy, co bardzo nas podbudowało i zachęciło do dalszej pracy i poszukiwań ciekawych tematów.

Na święcie zostały też nagrodzone zdjęcia uczestników Kuźni Światła.

Nagrodę publiczności w konkursie za najlepsze zdjęcie otrzymała – Joanna Dadeło, za pracę pt. Zagubiony w czasie.

Janusz Juszczyk dostał dwa wyróżnienia – od agencji fotograficzno-reklamowej Graffia za zdjęcie z planszy pt. Kto doświadczył cienia… a drugie wyróżnienie od Spółdzielczego Domu Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, za zdjęcie z tej samej planszy. Nagrodzone osoby dostały ciekawe książki z dziedziny fotografii.

Natomiast nagrodę specjalną, ufundowaną i wręczoną przez Janusza Wojewodę, otrzymał Michał Urbanek w uznaniu za zdjęcia z planszy pt. Lustrzane odbicie oraz Radość tworzenia Kuźni. Nagrodą było wspaniałe zdjęcie autorstwa zaproszonego artysty fotografika wraz z jego autografem.

Wśród gości, którzy głosowali na nasze prace, zostały wylosowane nagrody, m.in. zdjęcia w oprawie passe partout, ufudowane przez Lucynę i Krzysztofa Kolanków z zakładu fotograficznego Krosnolab.

Duże podziękowania należą się też naszej Kasi Kraśniance-Sołtys, która przygotowała pięknie i bardzo profesjonalnie katalog z naszej wystawy, kalendarze ze zdjęciami Kuźni Światła oraz wszystkie plakaty, dyplomy i inne wydruki potrzebne na ten magiczny fotograficzny wieczór. Podziękowania też dla Bogusława Orłowskiego, który nas gości w Spółdzielczym Domu Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zapraszamy na 9. Krośnieńskie Święto Fotografii, o którym na pewno wszystkich powiadomimy, a my będziemy dalej pracować z wielką pasją i umiłowaniem do czarno-białej fotografii… :) Zapraszamy do oglądania zdjęciowej relacji z 8. KŚF, które odbyło się 24 października 2014 roku w Spółdzielczym Domu Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ten chłodny piątkowy wieczór przybyli do nas, by obejrzeć zdjęcia, porozmawiać o fotografii, odczytać nasze myśli. Mamy nadzieję, że trochę Was, mili goście, poruszyliśmy, rozbawiliśmy, nie rozczarowaliśmy, a zachęciliśmy do obcowania z czarno-białymi “gadającymi” fotografiami…

To za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto FotografiiTo za nami - 8 Krośnieńskie Święto Fotografii