U Marka

Cóż jest milszego, niż wieczór spędzony nad pyszną pizza, w gronie przyjaciół fotoamatorów?

Z tą myślą 8 listopada wyruszyliśmy do Dukli, by wieczorową porą, w restauracyjnym przybytku kółkowiczowego kolegi Marka odbyć miłe spotkanie integracyjne. W kółku, bowiem, przybywa nowych uczestników, nowych grup, ciekawych punktów widzenia i osobowości. Pojawiła się więc propozycja, by poświęcić trochę czasu na luźne spotkania będące okazją do wzajemnego poznania i wymiany swoich, nie tylko fotograficznych, doświadczeń. U Marka zawsze czeka na nas ciepły kąt i kulinarna uczta… czasami nawet sprawny sprzęt, który umożliwia nam wspólne kontemplowanie filmów o fotografii… Tak było i tym razem, choć ci co byli, zapamiętają nerwy związane ze złośliwością martwych przedmiotów – odtwarzacza DVD. Ale, jako że wszystko dobre co się dobrze kończy, pokonaliśmy przejściowe trudności i pozwoliliśmy się, po raz kolejny, oczarować fotografii, jej historii, wielobarwności i bogactwu. A wszystko to dzięki dokumentowi BBC pt. „Geniusz zaklęty w fotografii”.

Po seansie wywiązała się fotograficzna dyskusja będąca podsumowaniem naszych wrażeń i spostrzeżeń. Następnie omówiliśmy kilka aspektów trzeciego już Krośnieńskiego Święta Fotografii, które planowane jest na luty 2012 r.

Jednogłośnie uznaliśmy też, że warto się tak „nieformalnie” spotykać, co też czynić będziemy w drugie wtorki miesiąca.

Drodzy kółkowicze! Spotykajmy, się, rozmawiajmy, dzielmy się doświadczeniami, wymieniajmy spostrzeżenia… nie tylko w kręgu fotografii. Otaczający nas świat – miejsca, ludzie i wydarzenia są tak ciekawe i ulotne…

U MarkaU MarkaU MarkaU MarkaU Marka