Kuźnia Światła bierze udział w wielu różnych wydarzeniach fotograficznych, z których sporą część sama organizuje… Słowem – w Kuźni się nie będziesz nudził:)
Nasza najnowsza propozycja to warsztaty fotograficzne z firmą OLYMPUS. Odbyły się one 9 maja 2018 roku w Spółdzielczym Domu Kultury KSM. Nasi mili goście przywieźli walizkę sprzętu ww. firmy, a na dodatek fotografa (Stanisława Surmana) i modelkę (Natalię). My zapewniliśmy miejsce, dwa studia fotograficzne (z różnym oświetleniem – błyskowym i żarowym) oraz tłum uczestników (nas poziomie 98% uczestników kółka!).

Było krótkie wprowadzenie o sprzęcie i marce, po czym pod wodzą fotografa – Stanisława, uzbrojeni częściowo w sprzęt OLYMPUSA a częściowo w swój własny – ruszyliśmy do foto-boju.

Co by tutaj jeszcze napisać… wyobraźcie sobie prawie 20 osób ze sprzętem foto błąkających się po sali widowiskowej… i polujących na ciekawe kadry! Czasami przybierało to dość humorystyczne formy (jeden model/modelka kontra kilku, kilkunastu fotografów).

Od godziny 15-30 do 19.00 mieliśmy okazję testować sprzęt, posłuchać rad i wskazówek prowadzącego warsztaty fotografa, pstryknąć kilka fotek Natalii lub swoim, kółkowym towarzyszom doli i niedoli.

W sumie był to bardzo udany wieczór – dla jednych z możliwością doszlifowania warsztatu (portret fotograficzny w studio), dla innych obeznania się z nowościami (grupa krajobrazowa).

Dziękujemy przedstawicielowi firmy Olympus – Sławomirowi Berskiemu, prowadzącemu warsztaty – Stanisławowi Surmanowi, Januszowi Rechziegelowi, który na naszym terenie jest ambasadorem marki OLYMPUS, uroczej modelce Natalii oraz Bogdanowi Orłowskiemu z SDK, który umożliwił nam przeprowadzenie warsztatów.

Warsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty OlympusaWarsztaty Olympusa