Ludzie, którzy pokochali fotografię… to Kuźnia Światła. A tutaj mowa o przyjaciołach Kuźni, czyli o byłych uczestnikach naszego kółka.

W piątek, 20 marca 2015 roku, spotkaliśmy się z tymi, którzy z Kuźnią czują się związani, choć obecnie nie uczestniczą w pracach kółka. Ten wieczór był zorganizowany specjalnie dla nich. Wcześniej zgromadziliśmy kontakty do wszystkich byłych uczestników i wysłaliśmy informację o spotkaniu. Pojawił się baner na naszej stronie i na fb. Odezwało się 25 osób, z czego przybyło 13.

Z niektórymi nie widzieliśmy się od lat, z pewnymi „weteranami Kuźni” mieliśmy jakiś kontakt, ale nie było okazji spotkać się osobiście. Wielu z nich fotografuje nadal, nadal mają w serduchu fotografię i chyba Kuźnię, skoro przybyli, hmm… ;)

Spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji wcześniej wysłanych przez nich zdjęć. Jedno z nich zostało wywołanie i pokazane w formie „wystawy zbiorowej”, drugie wyświetlone i omówione. Obecni uczestnicy Kuźni przygotowali na ten wieczór także małą wystawę ze swoich fotografii. Zabawne, było to, że nie napisaliśmy do zaproszonych osób, by przesyłali czarno-białe zdjęcia, a kolorowe przybyło jedno, reszta dotarła w naszych ulubionych barwach.

Była także prezentacja archiwalnych zdjęć z bogatego archiwum Kuźni, której tematem byli… sami uczestnicy. Po niej wszyscy obecni otrzymali – specjalnie przygotowaną i wydrukowaną na tę okazję książkę – fotoalmanach z archiwalnymi zdjęciami uczestników naszych spotkań z lat 2006-2014. Oglądaniu i radości (albo udawali :)) nie było końca. Zabawnie było odnaleźć się na tych zdjęciach, o których istnieniu nie zawsze pamiętamy.

Na koniec omówiliśmy zasady przyszłej współpracy z naszymi „przyjaciółmi”, dla których mamy w tym względzie kilka (mam nadzieję ciekawych) propozycji.

Rozmowy o fotografii, wspomnienia o tym co, jak, kiedy… było, o przyszłości Kuźni i uczestników spotkania – na tym upłynął piątkowy czas, który, mamy nadzieję, wkrótce się powtórzy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy darzą sympatią Kuźnię, którzy o wspólnie spędzonym czasie noszą w swoim sercu miłe wspomnienia. Dziękujemy zarówno tym, co przyszli na spotkania jak i wszystkim, którzy co prawda nie mogli być wtedy z nami, jednak przekazali nam swoje pozdrowienia i wyrazy pamięci.

Przez 9 lat swojego istnienia Kuźnia gościła w swoich szeregach ponad 80 uczestników – miłośników fotografii. Jesteśmy z tego dumni, że zaszczyciliście nas swoja obecnością, pasją, wyobraźnią i ciekawymi zdjęciami. Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie podtrzymywać „ducha dobrej fotografii”…

Do zobaczenia na fotograficznych szlakach!

Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...Ludzie, którzy pokochali fotografię...